Кліматичний звіт ООН: тропічні циклони і водотоннажність

Тропічні циклони
Тропічні циклони

    У 2019 у всьому світі налічувалося 105 так названих тропічних систем. Найсильнішими штормами року були, тайфун Халонг в західній частині Тихого океану з вітрами швидкістю близько 85 метрів в секунду. Нині також сумно відомий ураган Доріан, який вразив Багамські острови з вітрами 83 метра в секунду.

      Недавні дослідження показують, що додаткове тепло, акумульованих океанами, пускає в хід більш сильні тропічні циклони з більш сильними дощами. Очікується, що ця тенденція збережеться в найближчі десятиліття.

      В якості безпосереднього результату циклонів, особливо декількох великих стихійних лих, в доповіді ВМО йдеться, що 6,7 мільйона чоловік, повинні були покинути свої місця постійного проживання в період з січня по червень 2019 року.

Тропічні циклони
Тропічні циклони

     За прогнозами, за весь рік ця цифра досягла майже 22 мільйонів у порівнянні з 17,2 мільйонами в 2018 році.

      Найбільш значними подіями були Циклон Ідай в Південно-Східній Африці, Циклон Фані в Південній Азії і ураган Доріан на Багамах. Дослідники нещодавно знову відвідали самі постраждалі острова Абако на Багамах, щоб подивитися, як жителі поправляються після того, що сталося.

      Кліматологи одностайні в тому, що руйнівні кліматичні події 2019 року частково зумовлені антропогенним зміною клімату, і вони кажуть, що такі лиха будуть тільки посилюватися, поки людству не вдасться обезуглеродіть економіку і скоротити надлишок парникових газів в атмосфері. Ця кліматична проблема дуже важлива, її необхідно вирішити для збереження крихких життєвих систем Землі.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.


Яндекс.Метрика