Індекс пожежної погоди допоможе спрогнозувати майбутні пожежі в Австралії

Сезон лісових пожеж в Австралії

    Індекс пожежної погоди заснований на погодні умови, таких як температура, вітер, вологість і кількість опадів в поєднанні з вологістю рослинності або її відсутністю. Цей числовий індекс використовується у всьому світі для оцінки пожежної небезпеки.

    Вивчення тенденцій в спостереженнях в реальному світі виявило кілька відмінні результати, ніж в частині дослідження, моделі клімату, який встановився в сезон пожеж в Австралії. Обидві моделі вказують на різний відбиток людського фактора на екстремальному поведінці лісової пожежі.

     Вплив людини складається з двох природних паттернів, створених для визначення аномально жарких і сухих умов в Австралії. Фактично, 2019 рік був найспекотнішим і самим сухим роком для Австралії за всю історію спостережень.

      Ось деякі конкретні результати дослідження: наглядова аналіз показує, що австралійська спека в 2019-2020 роках, прогнозується і трапляється в 10 разів частіше, ніж в 1900 році з-за атмосферного потепління.

     Крім того, статистичний аналіз спостережень в реальному світі показує, що ймовірність індексу пожежної погоди, настільки ж висока як сезон лісових пожеж в Австралії в 2019 році, був як мінімум в 4 рази вище, ніж в 1900 році.

Сезон лісових пожеж в Австралії
Сезон лісових пожеж в Австралії

     Частина дослідження, присвячена моделі клімату, також показова. Використовуючи 11 великих сучасних кліматичних моделей, команда розрахувала поточний і майбутній вплив глобального потепління.

      В результаті антропогенної зміни клімату, команда показала, що інтенсивність індексу пожежної погоди в цьому сезоні в Австралії була як мінімум на 30% вище, ніж в 1900 році, причому така подія в середньому на 80% більш імовірно в розраховуються моделях.

Вчені підкреслюють, що результати моделі, ймовірно, занижені.

     Досліджувані моделі завжди недооцінюють збільшення ймовірності виникнення екстремальних пожеж, таких як в Австралії в останні кілька місяців. Це означає, що в результаті досліджень, відомо, що ефект більше, ніж 30% збільшення нижньої межі, що вже є значним впливом глобального потепління на сезон пожеж.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


Ліміт часу вичерпаний. Будь ласка, перезавантажте CAPTCHA.


Яндекс.Метрика